Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde ofislerin satışa çıkışına ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Maslak 1453 ‘ün caddelerini 4 saatte gezebildiğini belirterek, çocukluğumdan beri hayatının şantiyelerde geçtiğini, gezerken kendisinin de hayret ettiğini, projenin azametinin kendisini bile şaşırttığını söyledi.

Ağaoğlu Maslak 1453
Ağaoğlu Maslak 1453 Ofis Reklam Filmi

Projeyi baştan doğru okuyabilmesi halinde bu işe girmeye cesaret edemeyebileceğini anlatan Ağaoğlu, yüzlerinin akı ve ekiplerinin gayretiyle projenin bitme noktasına geldiğini bildirdi.

Ağaoğlu, projede 10 bine yakın insan çalıştığını anımsatarak, konutların çoğunun bittiğini, beyaz eşya montajlarının bile yapıldığını, altıncı aydan itibaren teslimatların başlayacağını aktardı.

“İstiklal Caddesi yani Taksim ile Tünel arası 1300 metre. Bizim caddeler 40-45 metre genişliğinde ve 1453 metre uzunluğunda. Yani İstiklal Caddesi’nden 150 metre daha uzun” diyen Ağaoğlu, iş konusunda çok başarılı olduklarını ancak yaptıklarını anlatmak konusunda yeterince başarılı olmadıklarını bildirdi.

“Burada bir tane dahi ağaç kesilmedi”

Ağaoğlu, projenin çok güzel olduğunu ve başlarda çok kıskanıldığını kaydederek, “Burası Parkorman’a, Fatih Ormanları’na komşu ama inanın burada bir tane dahi ağaç kesilmedi. Buradan 1 milyon metreküp evsel atık ve çöp attık. İsterseniz belgelerini de paylaşırız” diye konuştu.

Sosyal medyada iddia edildiğinin aksine bir tane dahi ağaç kesilmediğinin altını çizen Ağaoğlu, ancak dünyanın en güzel projesinin yapıldığını, tek etapta yapılan böyle bir projenin dünyada olmadığını aktardı.

“Ofisler çok özel şartlarda satışa sunuldu”

Ağaoğlu, projedeki konutların yüzde 90’ından fazlasını sattıkları bilgisini vererek, çok güzel ticari alanların olduğunu, onların da satış ve kiralama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Ofis bloklarını şimdiye kadar satışa çıkarmadıklarını dile getiren Ağaoğlu, ilk ofis blokunu bugün satışa açtıklarını, “Ben ‘Ay sonuna kadar yüzde 80’inin satmalısınız’ dedim. CEO’muz ‘Hepsini satacağız’ dediler” ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Burada ilk olarak yerliler için satışa çıkarıyoruz ofislerimizi, yabancıya satışa açmadık. Bizi yıllardır takip eden küçük ve orta yatırımcılar için satışa sunduk. Çok özel şartlarda satışa çıkarıyoruz. KDV’si bizden. Metrekaresi 3 bin 500 dolar civarında KDV dahil. Hayattaki prensibim kazan-kazandır. Kriz ortamları dahil Ağaoğlu’na yatırım yaptığında kaybettiği söyleyen insan yoktur. Alana mutlaka yüzde 30-40 kazanma imkanını sağladık.

Satışa çıkan ilk ofis blokumuz olduğu için piyasanın durgun olduğu dönemde burası satışa çıkıyor. Çok özel imkanlarla hakikaten alanın kazanacağı, ihtiyacı olanın alıp çok güzel bir projede özel şartlarda çalışabileceği ofisler haline getirdik ve satışa sunduk. Şu anda yüzde 25’i ön satış olarak satıldı.”

“Alan karlı çıkacak”

Ağaoğlu, satışa çıkan blokta toplamda 35 bin metrekarelik 258 bağımsız bölüm bulunduğunu kaydederek, bunun haricinde başka blokları da olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.